Značka CRISTALI

Cristali - na web (1)

Exkluzivní spolupráce s luxusní značkou CRISTALI z Křišťálového údolí.

Tradiční ruční výroba skla má v České republice opravdu dlouholetou tradici. Pokud patříte mezi milovníky tradičních řemesel, skla a úžasných vůní, svíčky a svícny Cristali jsou jednoznačně správnou volbou. Opravdu nádherné a originální kousky. Díky ruční výrobě je každý kus unikát. Vše je vyrobeno v České republice. Od skla, přes vosk až po ručně vyrobenou krabičku, ve které je každá svíčka balena. Hodnota produktu- po dohoření se stane úžasným designovým doplňkem Vašeho domova. 

Svíčky pochází z Křišťálového údolí. Jedná se o specialitu ze severu Čech, která v první polovině 18. století dostala české země mezi nejvýznamnější vývozce skla na světě. Sklo je mnohdy přezdíváno českým křišťálem, a to kvůli své čirosti, zářivosti a tvrdosti. 

Každá svíčka je tak originálním výrobkem, který prošel rukama zkušených českých sklářů. Jde o osobitý kousek z foukaného skla, který ani po vyhoření svíčky neztrácí na hodnotě. Sklo poté poslouží i jako dekorace či sklenice.

Každá ze svíček je ručně plněná směsí sójového a parafínového vosku. Takže i směs uvnitř svíčky nese českou stopu. Právě parafín byl objeven v České republice a je považován rovněž za dobrého pomocníka v lékařství.

Cristali přináší potěšení z českého skla