Energizer

Kromě baterií a svítilen je naším opravdovým produktem přinášení pozitivní energie světu!

Energizer přináší jednoduchá řešení pro svět v pohybu plný nových technologií. 

Věděli jste, že Energizer v roce 1896 vytvořil první spotřební baterii a pouze o 2 roky později úplně první svítilnu na světě? 

Posláním značky Energizer je nabízet energii, na kterou se můžete spolehnout. Působí ve více než 160 zemích světa a díky tomu vidí věci z široké perspektivy. Cílem je neustálé zlepšování nabídky. Jakákoliv činnost, ať už se jedná o vytváření produktů nebo o podporu globální iniciativy, je vždy zaměřena na lidi a naši planetu, abyste při práci, zábavě a plnění svých jedinečných cílů mohli mít pozitivní dopad na svět kolem vás.

V roce 1955 uvádí společnost Energizer na trh baterie do naslouchadel. Tato inovace se ukázala být klíčovým faktorem pro vývoj mnohem diskrétnějších přístrojů. Lidem se sluchovými potížemi umožňují žít naplno, aniž by s sebou museli nosit velké pouzdro na baterie. Není to úžasné?

Dne 9. října podal kanadský inženýr společnosti Energizer, pan Lew Urry patentovou přihlášku, která navždy změnila bateriový průmysl! Týkala se první alkalické spotřební baterie. První kusy byly vyrobeny v roce 1959. Zvýšení výkonu a výdrže bylo tak významné, že byl v roce 1999 vynález pana Urryho umístěn do muzea Smithsonian National Museum of American History.

Souběžně s vývojem alkalických baterií vyvinula společnost Energizer také první dobíjecí baterie, které umožnily takové zvýšení výkonu, jež bylo dříve nemyslitelné.

A protože své výrobky vždy vyvíjí s ohledem na výkon a naši planetu, uvedla společnost Energizer na trh v roce 1989 první baterie bez obsahu rtuti a stala se tak vůdcem iniciativ na ochranu životního prostředí.

V dalším přelomovém okamžiku představila společnost Energizer první lithiovou baterii AA, nabízející potřebný výkon pro moderní přístroje náročné na napájení, která se stala každodenní součástí moderního života.

A to stále není vše! Značka Energizer vyvíjela baterie pro NASA. Dokonce získala ocenění baterie s nejdelší výdrží na světě a tím se zapsala do Guinessovi knihy rekordů za rok 2020.