Jak se správně chránit před sluncem

Význam SPF na opalovacích krémech

Zkratka SPF znamená Sun protection factor, tedy ochranný faktor. Pokud víte, že se spálíte za 10 minut bez použití opalovacího krému, vynásobte toto číslo číslem SPF na krému. Opalovací krém s označením SPF 30 - vynásobte 30krát 10, vyjde vám 300 minut. Právě po dobu 300 minut byste měli být chráněni. Musíme brát na vědomí, že slunce je v letních měsících v poledne nejsilnější. Dále je nutné vzít v úvahu množství krému, které na tělo naneseme.

Kdy opalovací krém použít?

Odpověď je VŽDY! Ano, opravdu. I když jdete do práce, na procházku nebo jen vynést smetí vaše pokožka je vystavena slunci a myslí si, že se opalujete. Dokonce i v místnostech poblíž oken nebo v autě. Přes okenní sklo proniká UV záření, které způsobuje stárnutí pleti. Dermatologové doporučují využívat opalovací krém každý den.

Jak se opalovat?

Důležité při opalování je používat správný opalovací krém, který pleti zaručí mladší vzhled. Jak tedy vybrat ten správný opalovací krém? Důležité je vědět, jaký typ pokožky máte. Jak reaguje na slunce, jestli je citlivá a hned zčervená nebo slunce snáší dobře.

Čím vyšší ochranný faktor použijete, tím se pomaleji opálíte, ale pleť bude více chráněná a opálení bude trvalejší.